הורים: אם למורה בבית הספר אין סבלנות לילד שלכם, משרד הרווחה יגדיר אותו כילד בסיכון וירדוף אותו

השופטת דנה מרשק-מרום, אישרה מתן עדות לא אמינה

השופטת דנה מרשק-מרום, אישרה מתן עדות לא אמינה

כך הוגדר יובל (שם בדוי), ילד בן 10 להורים ממעמד מבוסס המתגוררים בצפון תל אביב ואלוף הארץ לילדים בגיל 10 בענף ספורט. ה"מחנכת" של יובל שלא היה אהוד במיוחד על בני כיתתו אשר הציקו לו והפעילו עליו אמצעי אלימות, לא רצתה לחנך ולהתמודד עם בעית ההצקות של הילדים הסוררים והחליטה להעביר את הטיפול למשרד הרווחה אשר רודף את הילד יובל עד עצם היום הזה.

במשרד הרווחה קפצו על המציאה, הגדירו את הילד אוטומטית ובלי לחשוב פעמיים כילד בסיכון ומיהרו להוציא בקשת נזקקות לבית המשפט. ילד שמוגדר כקטין נזקק הוא ילד שתוייג כילד עם בעיות כאלו המצריכות התערבות ופיקוח של שירותי הרווחה. הגדרת נזקקות היא שלב אחד לפני הוצאת הילד מהבית.

 

יובל שתוייג במזיד כילד בסיכון הינו ילד שמח, חייכן, טוב לב ובעל בטחון עצמי. יובל מאד אהוב במועדוני הספורט בהם הוא משתתף בתחרויות ע"י מאמנים, ילדים, הורי הילדים והשופטים בתחרויות. ספורטאי מצטיין בתחומו ובגילו וחדרו עתיר גביעים על נצחונות בתחרויות ספורט.

 

הוריו של יובל הינם הורים גרושים המקיימים ביניהם קשר מצויין. אביו של יובל הינו אב משמורן אשר גידל אותו מגיל שנתיים ולאם הסדרי ראיה נרחבים.יובל הינו בן יחיד להוריו, מושקע ומטופח מאד.

 

המחנכת נטלי סוויסה מבית הספר בבלי ירושלמי בת"א כשלה בחינוך

 

תחילת המקרה כאשריובל למד בכיתה א' בבית הספר בבלי ירושלמי בצפון ת"א. יובל סבל מהצקות ואלימות מצד חבריו בבית הספר. המחנכת, נטלי סוויסה, שלא היתה מסוגלת להתמודד עם הבעיה פנתה ליועצת בית הספר וזו זימנה את ההורים וביקשה מהם לערוך אבחון לילד.

 

רשלנות מקצועית של הפסיכיאטרית ד"ר פז תורן

 

בעצת הסבתא פנו ההורים באופן פרטי לד"ר פז תורן, פסיכיאטרית מומחית. לאחר שנפגשה עם הילד במרפאתה הביעה הפסיכיאטרית בפני ההורים את התרשמותה החיובית מהילד וכי אין היא רואה כל בעיה ומדובר בילד מקסים שהפגין בטחון ושיתוף פעולה.

 

למרות זאת, ד"ר תורן ביקשה להגיע לבית הספר ולפגוש את צוות בית הספר והמנהלת וזאת ללא נוכחות ההורים. ההורים התנגדו והביעו מורת רוחם מכך שפסיכיאטרית מטעמם נפגשת מאחורי גבם וללא נוכחותם עם צוות בית הספר.

 

עם יציאתה מחדר המנהלת טענה ד"ר תורן כי יובל צריך ליטול ריטלין וזאת לא מהיום אלא מאתמול. במהלך הפגישה עם ההורים במרפאתה היא לא ציינה ולו פעם אחת כי לילד הפרעת קשב וריכוז, והנה, בתום פגישה עם צוות בית הספר היא יצאה בהצהרה חדשה.

 

ד"ר תורן אף המליצה כי בית הספר יתן את ה"תרופה" לילד. ד"ר תורן המליצה לתת ריטלין לילד לאחר שראתה אותו 30 דקות בלבד, ללא ביצוע האבחונים הדרושים כגון מבחן טובה ואבחון של נוירולוג. על סמך 30 דקות בלבד של התרשמות אישית סובייקטיבית היא החליטה כי לילד יש הפרעת קשב ריכוז.

 

הוריו של יובל ערכו לבנם בדיקה נוספת במרפאה לטיפול בקשיי ריכוז אשר העלתה כי הילד כלל אינו סובל מבעית קשב וריכוז.

 

הפרה בוטה של תקנות משרד החינוך מצד בית הספר בבלי

 

במשך שלושה חדשים, מחנכת הכיתה, נטלי סוויסה, נתנה ליובל ריטלין, לעיני כל ילדי הכיתה, צעד משפיל כשלעצמו, הוריד את בטחונו העצמי של הילד, הזיק לתדמיתו בפני הילדים והסב לו נזק נפשי.

 

גב' סוויסה ביצעה זאת ללא הסכמה בכתב של הוריו של יובל ובניגוד להוראת משרד החינוך האוסרת במפורש מתן ריטלין ללא אישור בכתב של ההורים.

 

לאחר צפייה בתכנית טלויזיה המיידעת את הציבור כי אין לתת ריטלין לילדים ללא הסכמת ההורים, דרשו הוריו של יובל ממנהלת בית הספר להפסיק לאלתר את מתן התרופה.

 

תלונת שווא במשטרה כטקטיקה להסיר אחריות מהמערכת

 

לאחר הפסקת מתן התרופה החל הצוות החינוכי לשוב ולהתלונן על הילד. הוריו של יובל טענו כי נעשה לו עוול וכי מערכת החינוך אינה מסוגלת להתמודד עם כמות הילדים בכיתה והבעיות המתעוררות עקב כך, ומעדיפה לסמם את יובל כדי שהוא לא יתייחס להצקות הרבות בכיתה ולמורה יהיה יותר קל לנהל את השיעור.

 

על מנת להסוות את מעשיה הלא החוקיים של הנהלת בית הספר ולהסיר אחריות מכתפיה, באחד הימים כאשר יובל הגיע לבית הספר עם סימן אדום על צווארו, פנתה מנהלת בית הספר לפקידת סעד ממשרד הרווחה ודיווחה על חשש של אלימות מצד האב כלפי הילד, למרות שידעה מראש כי הסימן האדום נעשה בידי אחד הילדים האלימים בכיתה.

 

תיק החקירה במשטרה נסגר לאחר שהחקירה העלתה כי לא היו דברים מעולם, אך כאן רק החלה מסכת הייסורים של יובל ומשפחתו ורדיפתם ע"י שירותי הרווחה בעירית תל אביב בניצוחה של פקידת הסעד שפרה ענבר.

 

הילד יובל נרדף ע"י משרד הרווחה גם בבית הספר נעמי שמר

 

בעקבות מעבר דירה, עבר יובל ללמוד בבית הספר נעמי שמר בשכונת תל ברוך. למרבה הצער, הועברו פרטי המקרה של יובל למנהלת בבית הספר החדש, וגורלו כבר נחרץ בטרם הגיע ספסל הלימודים. המורים פיתחו נגדו דעות קדומות, ראו אותו כבר מראש כילד בעייתי וכך נתנו אף לגיטימציה לילדים להתייחס אליו ככזה.

 

צעד זה שבוצע ע"י משרד הרווחה בו הפר חסיון ויידע את המנהלת החדשה בפרטי המקרה, הסב נזק לילד והינו בניגוד גמור לטובת בילד. גם הורים אחרים בבית הספר הבחינו כי הצוות בבית הספר עושה עוול לילד עת שדיווחו להוריו של הילד כי היו עדים לאפליה ואי צדק מצד בית הספר כלפי הילד.

 

שוב, על מנת לחפות על מחדליהם של אנשי החינוך בבית הספר נעמי שמר וכדי לבודד אותו במסגרת החינוך המיוחד, העלו אנשי החינוך את יובל לועדת השמה וזאת בניגוד לחוק. ההורים כמובן שלא שיתפו פעולה כדי לא לקטלג את בנם ולהסב לו נזק לטווח ארוך גם בבגרותו.

 

שוב מחנכת שאינה ראויה לעבוד במערכת החינוך

 

בכיתה ג' הועבר יובל לבית הספר ניצנים, שם השתלב ללא קשיים מיוחדים והילה, מחנכת הכיתה יצרה עימו קשר טוב, דבר שהיה זקוק לו יותר מכל לנוכח ההתנסות המרה שהיתה לו במערכת החינוך. למרבה הצער, הוחלפה המחנכת במורה חדשה בשם פלורית אשר לא הצליחה להמשיך אתה מה שבנתה המחנכת הקודמת ושוב חלה הרעה במצב.

 

בקשת נזקקות לילד מושקע ומטופח

 

לאחרונה החליטו עובדי הרווחה בעירית תל אביב בראשותה של פקידת הסעד שפרה ענבר להוציא בקשת נזקקות ליובל. בקשת נזקקות לבית המשפט מוגשת כאשר עובדים סוציאלים מחליטים שהוריו של הילד אינם מסוגלים לטפל בו כראוי והוא נזקק לפיקוחם. אם בית המשפט מאשר נזקקות, הם יכולים להשתמש בסמכויותיהם הרחבות לעשות ככל העולה על רוחם, לכפות על הילד טיפולים מפוקפקים וחסרי ביסוס מדעי, והגרוע מכל, גם הוצאת הילד מהבית.

 

אם הלכתם פעם לפסיכולוג או שרינק, גם בהיותכם רווקים, זה יהיה בעוכריכם כאשר תהיו הורים.

 

על מנת לשכנע את בית המשפט כי הוריו של יובל אינם ראויים פשפשו פקידי הסעד בעברו של האב ומצאו כי 10 שנים קודם לכן הלך האב לייעוץ פרטי אצל פסיכיאטר בשם נתנאל לאור. מדובר היה בייעוץ חד פעמי בלבד וכמובן חסוי, אך למרות זאת הצליחו להוציא מידע מלאור למרות החסיון הרפואי אליו הוא מחוייב. פקידי הסעד הגישו בקשה לזמן את לאור להעיד למרות שהפגישה הנקודתית עם האב אירעה לפני 10 שנים, ולמרות שפרופסור לאור ביער את כל המסמכים וזכרונו מעומעם בשל הזמן הרב שעבר.

 

למרות האמור לעיל אישרה שופטת הנוער בבית משפט השלום בת"א, השופטת דנה מרשק-מרום את עדותו השנויה במחלוקת של פרופסור נתנאל לאור.

 

ידוע הוא כי פקידי סעד מפעילים כל מאניפולציה, כולל תסקירים שקריים על ידם על מנת לנצח בבית המשפט, חבל שהשופטת אשרה עדות לא אמינה של איש מקצוע שזוכר פציינט במעומעם ואף אינה מגובה במסמכים.

9 תגובות

 1. יאיר תיבון said,

  נובמבר 18, 2008 בשעה 9:13 am

  מזעזע

 2. neliron said,

  נובמבר 18, 2008 בשעה 1:55 pm

  החינוך קורס ושיטות הטיפול אלימות חיבים לדווח על המתעללים עד מתי חוק הדווח יהיה חד צדדי רק נגד הורים האם מוסדות מורים עווסיות ופקידי סעד מנהלי ביה"ס ומנהלי פנימיות כל אלה והשופטים עוורים אילמים חירשים כמה שהם נכים בנפשם
  עד מתי והסובלים הם ילדינו , המנהלת של ביתי בכפר הרואה אימה על ביתי , ניפחה יפה נחמני חקרה את ביתי שנתיים ללא ידיעתנו ובחסות המשטרה ,אחרי הוצאתה מהבית התגלה האמת הילדה עברה התעללות בביה"ס הילדים קראו לה הודית מסריחה הודית מסריחה הודית מסריחה
  והמורות שתקו והמנהלת שתקה וחקרה אותה עד מתי 10 חודשים מנותקת על ידי מנהל כלא ילדים נרדים בערד 5חודשים לא משוחחת בטלפון אין ביקורים אין יציאות מכלא נרדים בחסות השופטת רות בן חנוך המעודדת אלימות והתעללות
  אחרי שמיעת הילדה בדיסקט מסרבת להחזירה להוריה ואחיה מדינה אונסת קשר
  עם רווחה חתונה קתולית לכל החיים עם משפחה רק בגלל מזכיר קיבוץ נדב באור
  ממשמר השרון רווחת עמק חפר תקועה לאם בתחת זיוה דיאמנט
  מיכל בוקובסקי מילשטיין גלית גרופר מרב עבו מוטי וייס
  איים על האם לא לצאת לעבוד נוקם כדי לחטט החיי המשפחה אני מבטיחה שאפרסם את תמונותיכם ולא אשתוק על התעללותכם בילדי ובמשפחה .

 3. נובמבר 18, 2008 בשעה 2:00 pm

  המדינה רקובה /דוגמא /שופטים גזעניים גזלו ילדיי/ אישתי היתה מזדיינת עם שוטר שעזר לה בתלונת סרק ונזרק ממשטרה כשאנס תירת /קיבלתי התקף לב בבית משפט /ישנתי שבע שנים בבית קברות /התאשכנזתי /מפחד שופטים גזעניים גידלתי עצים במקום ילדים יעל גרמן ראש עיריית הרצליה גזלה עציי וחצר ביתי /כעת התנצרתי מבקש תפילת כבוד האפיפיור וכל המאמינים באלוהים בעולם כי בחלומותי גרמן במדים גרמניים צועקת אפילו עצים במקום ילדים לא מגיע לי כי אינני מגזע ארי העליון ג דויד 0523400161 davidg6@zahav.net.il

 4. נובמבר 18, 2008 בשעה 2:44 pm

  זה עם שאין לו אלוהים/דוגמא /שופטים גזעניים גזלו ילדיי/אישתי היתה מזדיינת עם שוטר שעזר לה בתלונת סרק ונזרק ממשטרה כשאנס תירת /קיבלתי התקף לב בבית משפט /ישנתי שבע שנים בבית קברות /התאשכנזתי /מפחד שופטים גזעניים גידלתי עצים במקום ילדים יעל גרמן ראש עיריית הרצליה גזלה עציי וחצר ביתי /כעת התנצרתי מבקש תפילת כבוד האפיפיור וכל המאמינים באלוהים בעולם כי בחלומותי גרמן במדים גרמניים צועקת אפילו עצים במקום ילדים לא מגיע לי כי אינני מגזע ארי העליון ג דויד 0523400161 davidg6@zahav.net.il

 5. איצחייק אליהו said,

  נובמבר 18, 2008 בשעה 4:41 pm

  מדינת ישראל מתעמרת באזרחיה כאחרונת המדינות הטוטליטריות. ישנם תחליפים רבים ושווי-ערך למחנות-כפיה. בסופו של דבר, ה"דמוקרטיה" הישראלית הוסבה בידי משתפי"ם של אנטישמים למדינה טוטליטרית.

 6. לורי said,

  נובמבר 18, 2008 בשעה 5:58 pm

  אני נחרדת! לשכת הרווחה בתל-אביב, זה המקום הכי מזוויע עלי אדמות.
  פקידות הסעד שם מקבלות גיבוי לא נורמלי, ממשטרת ישראל ומרונית צור
  ויעל הרמל מירושלים. גם שמביאים להן הוכחות חותכות בדבר היותן של פקידות
  הסעד מושחתות, המשיכו רונית צור ויעל הרמל לטעון, כי פקידות הסעד
  מתל-אביב עינת צור וויקי היינה, הוציאו נגד ילדיי נזקקות, לטובת הקטינים.
  אני ברחתי לעיר גבעתיים.
  ממליצה לכל מי שנפגעת משרותי רווחה בעיר תל-אביב, ורואה שהמצב מסלים
  ומדרדר. המהירות היא מבהילה, זה יכול להיות מהיום למחר, פשוט לברוח במקום.
  אירזו את המטלטלים החשובים שלכם, ותעברו עיר. כך תנטרלו את פקידות
  הסעד. אל תדאגו לרכוש. רק להציל את הילדים שלכם.
  אני ברחתי מהעיר תל-אביב, לאחר שהודיעו לי המושחתות עינת צור וויקי
  היינה שהן עושות לי ועדת החלטה. תוך שלושה ימים, שכרתי דירה בעיר אחרת
  הגשתי בקשה לביהמ"ש, להחליף את פקידות הסעד, רשמתי את הילדים שלי
  לגנים בעיר גבעתיים. את הכל עשיתי במהירות שיא.
  לשכת הרווחה בתל-אביב זה המקום הכי איום ונורא שקיים עלי אדמות.

 7. נובמבר 18, 2008 בשעה 6:36 pm

  מזעזע, רע, אין לי מילים.

 8. נובמבר 19, 2008 בשעה 8:48 am

  לכבוד עומר ושרונה גל קיבוץ משמר השרון .
  6 נובמבר 2008,ח,חשון ,תשס"ט
  הנדון :וועדה לתכנון דרכי טיפול עבור נ…. (8)א…….(6)ור…….(3)
  מאחר וקיימת דאגה להתפתחותם התקינה של ילדיכם ,(הילדים במסגרות חינוכיות מגיעים כל יום נקיים ומסודרים אבל רווחה רודפת אחרי המשפחה שניתקה את הקשר עם הרווחה ואילצה את המשפחה לעזוב את הקיבוץ באונס הרווחה ונקמה .)
  התקיימו בעניינם וועדות לתכנון דרכי טיפול ואף הוחלט ,כידוע לכם ,בהמלצת הוועדה לפנות לבית משפט בבקשה להכיר בנזקקות (החלטה של שופטת על נזקקות הינה צעד אחד לפני הוצאת ילדים מהבית במקרה של הוצאת ילד אחד מהבית בתי המשפט לנוער יחליטו באופן אוטומטי להוציא גם את שאר הילדים מהבית ללא סיבה וללא ראיות של מסוכנות ורק על פי חוות דעת של פקידת הסעד
  במקרה שלנו שמה בוקובסקי מילשטיין מיכל פקידת הסעד הנשואה לשופט שמואל בוקובסקי האחראית להוצאת אלפי ילדים מביתם .)הילדים במטרה לבקש צו השגחה בעניינם .
  בדיון שנערך בבית המשפט בעניין זה הסכמתם (לא הסכמנו אמרנו שנשקול ובטח לא נעשה אצל ד"ר כלב המקבל שוחד מהרווחה ונדב באור אמר נשלם כדי להוציא אותך מהקיבוץ ויש בידי הקלטת המאיים .)לערוך אבחון מסוגלות הורית ועל כן הושהתה הפנייה לבית המשפט בעניינם.(הפעלת לחץ ואיומים היא דרך קבע לטפל באנשים על ידי איומים וסחיטה להוצאת כל ילדי המשפחה כדי לאנוס משפחה לבצע את החלטות פקידת סעד לעבור לגור ברחוב ולעזוב את עמק חפר כדי המדינה לא תצטרך לטפל במשפחה )לצערנו למרות הסכמתכם לא בוצע האיבחון .
  (האם ההיתם הולכים לכלב הידוע שעובד עם הרווחה .)
  אנו עומדים לקיים וועדה לתכנון דרכי טיפול אשר תדון במצבם של הילדים , על פי התרשמותם של אנשי החינוך והטיפול בקהילה ,(שימו לב – המסמכים הועברו אל פקידות הסעד אך לא הועבר שום מסמך מ3 גורמי החינוך ועד ליום 19 לנובמבר
  לא פנתה שום גורם על בעיה כלשהי ממסגרות החינוך ויש מסמכים על הקשרים
  והטיפול הנאות ממסגרות החינוך.-נפרסם באתרנו החדש משפחת גל.)לכשיקבע
  תאריך תקבלו על כך הודעה והזמנה .
  מאחר והינכם מסרבים בשלב זה (3 שנים מאז ניתוק הקשר עם הרווחה – פקיד הסעד עם מנהלת ביה"ס יפה נחמני מנתניה חקרה במשך שנתיים את הילדהל. בת ה9 חטופת רווחה כלואה בנרדים בערד על ידי מתי רוז כלא זנות בחסות הרווחה) להיפגש עם עו"ס המשפחה,(והינה יצאה החוצה הסיבה האמיתית בגללה נרדפת המשפחה ולא אשמת השווא – אלימות שסיפר פקיד סעד מוטי וויס מחריש .)
  אנו נאלצים להשתמש בסמכות("המחוקק, בסעיף 11 לחוק הנוער (טיפולוהשגחה) התש"ך -1960, העניק לפקיד סעד סמכות כללית ו ר ח ב ה להוציא צווי חירום . בחוק ובפועל , ש י ק ו ל ה ד ע ת ש ל פ ק י ד ה ס ע ד ה ו א
  ב ל ת י – מ ו ג ב ל . הליך הוצאת הילדים נעשה פעמים רבות בכוח לעיתים בליווי שוטרים , ועל – כן מעורר זכרונות אפלים .(פקידת הסעד בוקובסקי מיכל מילישטיין נוהגת לחטוף את הילדים מבית הספר ובכך לעורר את נפשם של ההורים )של פקידת סעד לחוק נוער על פי תקנות חוק הנוער טיפול והשגחה (קודם הוצא המידע ואחר כך נעשתה ההודעה למשפחה כך פועלות מאפיה מקצועית בחסות המדינה הוקלטה הגננת על מסירת המידע לפני קבלת הודעה למשפחה .)
  בפניות למסגרות השונות אשר מכירות את הילדים בבקשה לקבל את התרשמותם המקצועית ממצבם של הילדים .(קנאת הקיבוץ על הצלחת האם
  לטפל בילדיה ללא קשר ותמיכה של קיבוץ משמר השרון הנקמן – איתי מרגלית לעולם לא שוחח עם האם נדב באור סירב לקבלה לחברות ואיים שאם לא תצא מהקיבוץ ירדוף אחריה כל חייה אחראית החינוך שרה גוברמן השונאת את האם על
  שהאם הייתה עצמאית רבקה ליבנה רדפה אחרי האם לטפל בבנה למרות שאין לה שום תואר בחינוך ולא יודעת מה זה אספרגר ובעלה מזכיר לשעבר ביחד עם יהודית ציבלין סירבו לקבלה לחברות בגלל דעותיה ומוצאה שימו לב נפרסם איך רווחה מושחטת מאלצת את המשפחה לקיים קשר עם הקיבוץ אחד מתנאיה להחזרת בת הערובה בת 9 מנרדים בערד חטופת רווחה)
  הנכם מוזמנים ליצור עימנו קשר ולתאם פגישה בהקדם .(באונס ואיומים)
  בברחה
  זינה דיאמנט
  פקידת סעד לחוק נוער
  המחלקה לשירותים חברתיים
  עמק חפר

 9. neliron said,

  נובמבר 19, 2008 בשעה 8:31 pm

  רות בן חנוך שופטת הנוער איך את ישנה בלילה את בטח לא מבינה ולא יודעת
  איך מרגישה אמא המאוימת על ידי רווחה ושופטת עוורת אם היית מקשיבה גם לצד שלי ולא מסובבת את המשפט רק על סמך עובדות הסוצילאיות ופקידות הסעד
  לא משפט צדק ולא טובת הילדה רק נקמת העליונים על החלשים .
  אין צדק שחיטות שקר וקשרים שנאת יהודי עשיר את היהודי העני עח זה נפלה ירושלים על זה השואה שנאת יהודי , סילוק יהודי את אחיו היהודי ואני לא הראשונה
  מקרה עמוס גרבר ,דבורה גרינברג ,גיל ספרדי ואסתר תירוש .
  ובכולם איש רע אחד הידוע ברשעותו נדב באור והמגבה ששומר על תפקידו
  איתי מרגלית .
  רווחה אונסת עמק חפר על משפחה ו4 ילדיה
  לירון 9
  נתנאל8
  אורפז 6
  רונאל 3
  רדופי רווחה שאינה מניחה למשפחה לחיות בשקט ורודפת על ידי ממסד
  לאנוס קשר עם הרווחה או לחיות ברחוב חסרי כל .

  אלוהים נותן אלוהים לוקח .


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: