הצעה: להגביל הפגנות מול בתי עובדי ציבור

סוף להפגנות מול בתי השרים? ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעתו של השר לביטחון פנים, המגבילה את קיומן של הפגנות מול בתיהם של עובדי ציבור.

 

אביעד גליקמן | YNET  

 

דיכטר מתקן: ועדת השרים לחקיקה אישרה היום (א') את הצעתו של השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, בנוגע לתיקון פקודת המשטרה. ההצעה מגבילה את קיומן של הפגנות מול בתיהם של עובדי ציבור ומגדירה רשמית את ההבדל בין הפגנה למשמרת מחאה. בשלב הבא, יובא התיקון לאישור הכנסת.

 

דיכטר טען כי בשנים האחרונות התגברה התופעה של קיום הפגנות ומשמרות מחאה מול בתיהם הפרטיים של עובדי ציבור. כך למשל, הפגינו באחרונה פעילי ימין מול ביתו של אלוף פיקוד המרכז, בתגובה לצווים מנהליים שהוציא נגדם.

לדבריו, מטרתן של הפגנות אלה היא להשפיע על אישים אלו לעשות מעשה, או להימנע ממנו. לעתים קרובות, טוען דיכטר, מבקשים המפגינים להטריד את האישים ולפגוע בפרטיות שלהם ושל בני משפחתם.

 

לטענתו של דיכטר, במקרים רבים המפגינים מבקשים להפעיל לחץ על האדם שנגדו מכוונת ההפגנה ואפילו להפחיד אותו כדי לגרום לו לפעול בהתאם לרצונם. לדבריו, התחזק החשש כי מטרת ההפגנות אינה לממש את האינטרסים הגלומים בחופש הביטוי, אלא להפעיל לחץ בלתי לגיטימי.

 

לדברי דיכטר, תיקון החוק יאזן בין מימוש חופש הביטוי לבין זכותו של אדם לפרטיות ומניעת הטרדתו כשהוא בביתו. על פי התיקון לחוק, יהיה אסור לתת רישיון להפגנה מול בית פרטי אם ישנה חלופה אפקטיבית להשגת מטרת המחאה. כמו כן, קובע דיכטר כי יש חובה לבקש באופן ישיר רישיון לקיום הפגנה, בניגוד למצב כיום.

 

תיקון נוסף הוא לחייב רישיון גם לקיום משמרת מחאה. לדברי דיכטר, משמרת מחאה שאינה מכוונת נגד אדם בבית מגוריו או משמרת מחאה המתקיימת מול בית מגורים אך אינה נושאת אופי ציבורי, לא תהיה חייבת ברישיון.

 

דיכטר אף מגדיר בתיקון לחוק הגדרה של משמרת מחאה והגדרה של הפגנה, ולבסוף קובע כי בהיעדר חלופה אפקטיבית – יש מספר שיקולים ותנאים אותם צריך מפקד המחוז לשקול כשהוא קובע אם לאפשר קיום הפגנה מול בית מגורים. שיקולים ותנאים אלה, על פי דיכטר, אמורים לצמצם למינימום ההכרחי את הפגיעה בפרטיותו של אדם.

2 תגובות

 1. נובמבר 2, 2008 בשעה 10:30 pm

  דיכטר דמגוג זול ודיקטטור קטן.
  אחד האנשים המסוכנים ביותר. היה רצוי שהאיש ייעלם מחיינו. ויתן לנו למחות בחופשיות נגד ריקבון המשטר בהתגלמות אנשים מסוגו.

 2. neliron said,

  נובמבר 3, 2008 בשעה 6:54 am

  ניסיון לסתימית פיות ולמנוע הבעת דעה כדי שימשיכו במעשיהם בשקט .
  על איזה פרטיות הרי העוו"ס מוטי וייס הגיע לכל מקום ודיבר והסית ללא שום הודעה
  באיזו חוצפה דיבר עם גורמים שונים ויש עימי רשימה פנה לרופא לביטוח לאומי למכון השיקום המקצועי ועוד רק כדי למנוע ממני לקום ולעבוד וממשיכים להפיץ שמועות ולהסית אנשים -איפה הפרטיות שלי כשאנס אותי בבית המשפט לקבל איבחון מקצועי באיומים על שעשיתי בכספי שלי והשופטת לא שאלה למה אילצה אותי השופטת האונסת ועל מה רק כדי להראות שיש לו כוח .
  איפה הפרטיות של ביתי שנחקרה שנתיים שלמות כדי להרוס את משפחתי רק בגלל שניתקתי קשר של רווחה אונסת משפחות לקשר חטטני בחיינו הפרטים
  לאנוס את האמא על ידי רווחת עמק חפר חברתם של מזכירי קיבוץ משמר השרון .
  השמעתם תשובה השמתם רצון להחזיר את הילדה השמעתם רצון לטיפול במשפחה לא 9 שנים נכנסו ונכנסו לחיי אונס שנמשך 11 שנה רדיפה ללא הפסקה
  ועכשיו אני עצבנית ככה הודיעו למשפחה עצבנית אתם לא יודעים מה זה עצבנית
  מאיימים לקחת את ילדי רודפים ונכנסים לי לתחת מחטטים בחיי משקרים ומסיתים
  מספרים סיפורי סבתא למשפחתי ומפיצים סיפורים שיקריים לתושבי הקיבוץ .
  מספרים לביתי ב3 פנימיות שאימא משוגעת -אני משוגעת על ילדי ואתם משוגעים
  מאמא אחת שנלחמת על ילדיה בחירוף נפש מול שקריכם הנולזים .
  ניסיון סתימת הפיות לא יצליח אנו נפיץ ונוציא לכל העולם על ניסיון סתימת הפיות חופש הציבור לדעת ועובדה שעד עכשיו לא קיבלנו תשובה מאסף או מוטי וינטר
  מראה שהשחיטות ברווחה נמשכת לכל אדם הזכות לתשובה וזכות לדעת על ילדי ישראל הכלואים בפנימיות לא יכולים להחזיק טלפון ביתי בת ערובה כמו גלעד שליט אפילו לרוצח רבין יש יותר זכיוית מלביתי רק בת 9 כלואה 4 חודשים ללא יציאות מהכלא ללא ביקורים ללא שיחות טלפון – בחסות השוטרת -רות בו חנוך .
  כולאת ילדים למרות רצונה העז של ביתי לחזור הביתה בכב ילדה של השופטת
  ובניגוד לאמנה לזכיוית הילד .
  עכשיו אני לא עצבנית אלא אתם רווחת מדינת ישראל אונסת .


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: